שלבי גידול קנאביס מקצועי-טכניקות ושיטות

Pinterest LinkedIn Tumblr +

הקדמה: אם גם אתה מעדיף סחורה סוג אא במקום “חשאב” בדיוק כמו שאתה מעדיף קוויאר על בגט צרפתי במקום שניצל או אם אתם בקטע של בנטלי על פני פיאט… בקיצור הבנתם את הכוונה כאן אנחנו נדבר על גידול קנאביס מקצועי של תוצר יוקרתי.

הרבה יותר מהתוצר הרגיל והפשוט והקל יחסית לגידול היום אנחנו נדבר על גידול ברמה של ה”בנטלי” וה”קוויאר השחור” של הקנאביס יש אנשים רבים שהיו רוצים להנות מ-קאנביס באיכות גבוהה והם היו רוצים לגדל לעצמם קנאביס מובחר ברמה אא ולא פחות.

המדריך הזה הוא עבור אותם אנשים בדיוק עבור רבים גידול מקצועי ואיכותי הוא גידול בשיטת ההידרופּוניקה.

מהו בעצם גידול גידול קנאביס מקצועי הידרופוני ?

הידרופּוניקה היא גידול צמחים במצע מנותק ללא שימוש בהזנה דרך אדמה דשנה. קיימות מספר שיטות לעשות זאת. שיטת הגידול הזאת טוענת שהאדמה היא בסך הכל המאגר של חומרי ההזנה, אך האדמה לכשעצמה לא הכרחית לגדילת הצמח כמו שחשובים המים עצמם עבור הצמח.

השורשים יכולים לשאוב מים גם ללא צורך באדמה כלל, מכאן מגיעה שיטת הגידול הזאת ובנוסף למים הרגילים הצמח זוכה לקבל חומרי הזנה עשירים שאותם הוא לא יכול להשיג בשום דרך אחרת כי הוא לא גודל באדמה אלא ישירות מעל מים.

יתרונותיהם של שיטת גידול זו הם רבים

כאשר הצמח גדל בסביבה מבוקרת ניתן לפקח עליו באופן צמוד יותר ולוודא שהוא גודל בצורה הבריאה ביותר.
מעבר לכך שיטת גידול זו מייצרת לרוב גידולים הרבה יותר שופעים ותוצרת איכותית מגידול באדמה מעבר לכך יש וודאות גדולה שצמח הקנאביס לא ידבק במזיקים מהאדמה או מהקרקע היות והוא מגודל במצע מנותק ומעל הקרקע

סוג המים המתאים לגידול קנאביס הידרופוני

המים המומלצים לשימוש בזמן גידול הידרופוני אלו מים מתוקים אך מים לכשעצמם לא יתנו מענה מקיף הצמח צריך מגוון של מינרלים כגון: פחמן, מימן, חמצן (קיימים באוויר ובמים טבעי ), זרחן , חנקן ואשלגן בכמויות גדולות, גופרית ומתכות ממשפחת המגנזיום בכמויות זעירות יותר. כמו כן גם ברזל, נחושת , אבץ, ניקל, מנגן, מוליבדן, בירן וכלור.

המינרלים האלה מסייעים לצמחים בבניית מולקולות ביולוגיות כגורם משלים, הנקשר לאנזים וחיוני לפעילותו הביולוגית, כמו גם בדרכים רבות אחרות. הצמחים משיגים חמצן ופחמן דרך הפיוטיות שלהם . עם זאת, הם חייבים לספוג חומרים מזינים אחרים דרך שורשיהם,כאן מגיע הפתרון התזונתי-הידרופוני – שיטת הגידול הזו מספקת לצמח את המינרלים להם הוא זקוק בכמויות מדויקות וללא צורך באדמה לצורך ספיגת המינרלים.

דישון בזמן גידול הידרופוני של קנאביס

כיום פתרונות הדישון של המגדלים ההידרופוניים כוללים דשנים סינטטיים ואורגנים כאחד שאותם מוסיפים למים ,יתרון נוסף של גידול הידרופוני שניתן למחזר את המים היקרים עם חומרי הדישון, (כל עוד המים במצב טוב ולא חומציים מידי) כיום ניתן לרכוש חומרי דישון יקרים מאוד שיכולים להגיע גם ל1000 שח עבור סדרת בקבוקים; לדוגמת Dutch Pro

ומצד שני חומרי הזנה זולים יותר שעלותם כמה עשרות שקלים בלבד לדוגמת אקוגן ודומיו כאשר התנאי גידול נאותים התוצאות בפועל יחסית זהות עם כי ניסוים רבים גילו שגידול עם חומרי דישון יקרים מבינים יותר תוצר בכמה עשרות אחוזים.

האם חובה בהכרח לגדל עם חומרי דישון יוקרתיים ויקרים ? את הבחירה נשאיר בידיכם.

תאורה אשר מתאימה לגידול קנאביס

תאורה טובה ואיכותית מהווה את ההבדל בין פרחים עסיסיים עתירי שמנים וקנבינואידים ובין פרחים דלים קטנים וצנועים יותר תאורה היא הכרחית לצורכי הגידול היות ובזכותה צמח הקנאביס מסוגל להפיק פחמימות (סוכרים) או במילים אחרות, זוהי האנרגיה של צמח הקנאביס ללא האנרגיה אין גדילה והעציץ עלול לנבול.

גידול קנאביס מקצועי בעזרת פלורסנט

 גידול קנאביס מקצועי
גידול קנאביס מקצועי

שלב הצמיחה מומלץ להשתמש בפלורסנט מסוג CoolWhite לשלב הצמיחה יש להקפיד על זמני תאורה וחושך תואמים לשלב הגידול הזה

שלב הפריחה מומלץ להשתמש בפלורסנט מסוג WarmWhite לשלב הפריחה יש להקפיד על זמני תאורה וחושך תואמים לשלב הגידול הזה גידול בנורת נלג- נתרן לחץ גבוה בשילוב עם פלורסנט

ניתן לבצע שילובים שיובילו למיקסום התוצרת הסופית שימוש ב בפלורסנט מסוג CoolWhite לשלב הצמיחה עקב נטיית הנורה הזו להספקת תאורה קרה אך מנגד בעלת הרבה אנרגיה שמותאמת לשלבי הגדילה

ושימוש בנורת נלג לשלב הפריחה עקב נטייתם להפיק גם חום וגם כמות לומן גבוהה במיוחד יחסית לצריכת החשמל שלה (מעל ל100 לומן לוואט) שיטות גידול ותאורה יש כיום המון ומהמון סוגים, החל משימוש באור השמש הטבעי שלא עולה שקל ועד שימוש בתאורת לד ייעודית בעלת אורך חיים ארוך ביותר של מספר שנים ללא ירידה בתפוקה

השלבים הקודמים לא הספיקו ואתם רוצים לפנק את הצמחים שלכם אפילו יותר ?

מוסיקה

מחקרים שונים מראים כי גידול קנאביס עם מוסיקה ברקע עוזרת לההתפתחות של הצמח
ובנוסף צמחו לגובה רב יותר זהו ניסוי ידוע ומעניין שסטודנטים ומרצים אוהבים לבצע.
ניסוי פרטי שערכה סטודנטית עשה השוואה בין 3 עציצים – אחד שגדל עם מוסיקה של בטהובן, אחד שגדל ללא מוסיקה ואחד שגדל בתנאים של דממה מוחלטת. תוצאות הניסוי הראו שעציץ שגדל עם המוסיקה הגיע לגובה של 23 סנטימטרים, בעוד שעציצים שגדלו באותם תנאים אך ללא מוסיקה הגיעו לגבהים נמוכים יותר.

איך מוזיקה משפיעה על גידול קנאביס

עם זאת, לא נמצאו הוכחות חותכות לכך שצמחים גדלים טוב יותר עם סגנון מוסיקה קלאסית, לעומת סגנונות אחרים. אבל אנחנו מדברים על פינוק לא על הכרח.

ולסיכום, במאמר זה דיברנו על גידול קנאביס הידרופוני, בעיני רבים גידול זה נחשב לגידול המקצועי ביותר וה’הייטקי’ ביותר וכן נותן את התוצר הסופי הטוב ביותר בטווח הארוך.

לקריאה נוספת על קציר ויישון לחץ כאן כמו כן ניתן לגדל בכל שיטה אחרת אשר אתם הייתם רוצים לרבות גידול בדליים הולנדיים או גידול מסוג אירופוניקה ושיטות גידול דומות עלייהם נדבר במאמרים הבאים בכל מקרה,

גידול חוויתי שיהיה!

Share.

כל המידע על קנאביס : ערוץ 420 - חדשות הצמח

תגובה אחת

Leave A Reply