אתרי קנאביס המובילים בישראל

Pinterest LinkedIn Tumblr +

בסצינת הקנאביס הישראלית פועלים כיום כמה עשרות אתרי קנאביס בשפה העברית. רובם ככולם מתמקדים בנושא הקנאביס הרפואי ובמאבק ללגליזציה של הצמח.
לצד האתרים העצמאיים מתנהלת פעילות “קנאביסית” שוקקת במיוחד גם באתרי הרשתות החברתיות, לרבות פייסבוק וטוויטר, ובפורומים מיוחדים המוקדשים בעיקר להיבטים השונים של רדיפת המעשנים בארץ. מנהלי העמודים מגייסים בחריצות עוד ועוד אוהדים הקוראים בגלוי להפסקת ההתנכלות לחובבי המריחואנה והחשיש, ומקפידים לעדכן זה את זה בהתפתחויות האחרונות בשטח דרך הפניות לפרסומים אקטואליים שונים בתקשורת הכתובה והאלקטרונית.

ארגונים ותנועות חברתיות

עלה-ירוק – אתר מפלגת “עלה-ירוק”, נושאת דגל במאבק להתרתו של צמח הקנאביס בישראל. ניתן לקרוא את המצע המלא של המפלגה, לעמוד על פעילויותיה השונות ולהשתתף בפורום התוסס להחלפת דעות ורעיונות.

הרשות הישראלית למלחמה בסמים – אתר הרשות הישראלית למלחמה בסמים ובאלכוהול, גוף ממסדי מסורבל המנסה ליישם בשטח תיאוריות חברתיות מיושנות ולהפיץ בציבור רעיונות תעמולתיים תמוהים. מטרתה המוצהרת של הרשות היא למנוע מאזרחים תמימים ושומרי חוק להידרדר למלכודת הסמים המסוכנים, לא עלינו.

איגוד המגדלים הרפואיים בישראל – ארגון הגג של חקלאי הקנאביס הרפואי הפועלים בשירות מערכת הבריאות המקומית. האתר מספק מידע שימושי הן למטופלים והן לרופאים המורשים להמליץ על מריחואנה רפואית לחוליהם.

ליגלייז – אתר הזרוע הישראלית של התנועה הבינלאומית הנאבקת לשינוי חוקי הסמים ולהתרה מוחלטת של השימוש בקנאביס ובתוצריו. הפעילות הפוליטית של חברי התנועה משולבת כיום במסגרת העבודה השוטפת של מפלגת “עלה-ירוק”.

אתרי קנאביס עם מאגרי מידע

אתרי קנאביס
אתרי קנאביס

התנועה לשחרור הקנאביס – יוזמה פרטית של סטלן ישראלי ששם לו למטרה להרחיב אופקים ולהפנות למקורות מידע חיוניים אחרים העוסקים במריחואנה.

משטרת ישראל – האתר הרשמי של משטרת ישראל, המציג בין השאר נתונים וטבלאות מעודכנים בנוגע למימדי הפשיעה בישראל. בעמוד המתייחס לסחר ולשימוש בסמים מסוכנים מובאים המספרים הנוגעים לתפיסות הסמים, לרמות השימוש ולשיעורי הסחר בעשר השנים האחרונות.

פסיכונאוטיקה – אתר איכותי שנוצר בעקבות עבודת דוקטורט שעסקה בקורבנות השימוש הלא אחראי בסמים. האתר סוקר בהרחבה את תרבות הסמים הפסיכואקטיביים על שלל היבטיה ומספק שפע של מאמרים, מקוריים ומתורגמים, אודות חומרים שונים והתייחסות החברה והמימסד כלפיהם.

קנאביס – אתר פרטי המביא מאמרים מתורגמים ומצטט חדשות מהארץ ומהעולם בעניינים הנוגעים לפוליטיקה של צמח הקנאביס ותוצריו.

אתרי קנאביס עם עצות, הדרכות והכוונות

הקרן לקידום הקנאביס הרפואי – מיזם ללא כוונות רווח המופעל על ידי שלומי סנדק, מאושיות הקנאביס הרפואי בישראל ומזכ”ל מפלגת “עלה ירוק” לשעבר. ייחודו בשפע קטעי הוידאו המספקים תשובות רבות לשאלות הנוגעות לתהליכי קבלת האישור, לאופן השימוש בצמח, למחלות שלגביהן הוכחה יעילותו, לפעילות הקרן, למחקרים בנושא, ועוד.

המחירון – אתר קליל זה מספק צ’אט ופורומים לאוהדי הצמח, תוכנות ותמונות להורדה, גלויות, סקרים, רשימת מקומות ואנשים המתחברים לחוויית העישון, מתכונים, מידע שוטף, קישורים לאתרים דומים, ואפילו פינת היכרויות לסטלנים המזדהים עם “ראש” האתר.

אתרי קנאיבס עם מתכונים ובישולים

עוגה עוגה עוגה – אתר הבית של “ישראלים מהפכנים”, המלווה את ספר הבישול “עוגה עוגה עוגה – בישול עם “קנאביס”. לצד שפע המתכונים מכיל האתר גם עצות שימושיות, פורום תגובות, מאמרים וקישורים. באמצעות הלחצן “סטלנים מבשלים” מוזמנים המבקרים לתרום לפרויקט מתכונים משלהם.

סאטלות

סקס סמים ורוקנרול
סקס סמים ורוקנרול

ברכה גולשת – ארכיון המדור “ברכה גולשת” – ענייני סקס סמים ורוקנרול משולחנה של העיתונאית עדי עליה. מה שהחל כמדור קבוע בדו-שבועון “אנשים” הפך במהירות לסמן תרבות חשוב בקרב קהיליית המעשנים והיווה אתר חובה עבור כל מי שחיפש חומר רקע אקטואלי בנושאים שהעיתונות הממוסדת לא ממש ששה להתעסק בהם.


Share.

כל המידע על קנאביס : ערוץ 420 - חדשות הצמח

Leave A Reply